Najväčšie predajné výstavy zvierat na Slovensku sa pomaly ale isto blížia k svojmu 20, výročiu organizácie. Už tradične sa budú konať v jarných a jesenných mesiacoch. V týchto momentoch už poznáme isté dátumy jarných výstav. Ako prvá otvorí svoje brány AkvaTera Košice, a to už 17. marca, na tradičnom mieste v Spoločenskom pavilóne. Nasledovať bude AkvaTera Trenčín o necelý mesiac neskôr – 7. apríla v EXPO CENTER. Poslednou jarnou burzou bude najväčšia a najnavštevovanejšia AkvaTera Trnava, ktorá sa bude konať 5. mája v priestoroch Mestskej športovej haly.

AkvaTera sa po covidovom období naštartovala naplno a dosahuje podobnú návštevnosť ako pred rokom 2020. Veľký záujem je aj zo strany vystavovateľov, ktorí sa nie vždy všetci dokážu zmestiť do prenajatých priestorov. Postupne sme však vykonali zmeny k lepšiemu tak, aby sme dokázali vytvoriť čo možno najviac výstavných miest. Zároveň sme vylepšili spôsob vstupovania do priestorov výstav, čo isto pocítili návštevníci výrazne kratším čakaním na zakúpenie vstupeniek.

Všetky výstavy sa ako jediné na Slovensku konajú pod pravidelným dohľadom profesionálnych zoológov, veterinárov a ochrancov prírody. Snažíme sa tak zabezpečiť, aby vystavované živočíchy boli v čo možno najlepšom zdravotnom stave a v súlade s platnou legislatívou.

Predpredaj vstupeniek sme rozšírili do všetkých troch miest, kde sa výstavy AkvaTera konajú. Návštevníci si tak môžu zakúpiť vstupenky približne týždeň pred akciou. Nemusia tak čakať vo fronte a zároveň získajú prednostný vstup na výstavu.

Super Zoo je dlhodobým partnerom podujatia a na výstavách AkvaTera má aj svoj výstavný stánok, kde sa návštevníci môžu dozvedieť novinky z prostredia ponúkaného sortimentu. Aktuálnu ponuku nájdete na ich webových stránkach.

Autor: Adrián Purkart
Digitálna Univerzita – domáca úloha.